Çorap ERP

Anasayfa / Sektörler / Çorap ERP

Çorap üretiminde iş süreçlerinin takibi ve koordinasyonu çok zordur. Tilcomp Çorap ERP, üreticilerin bu zorlukları aşmasında ve sektördeki rekabetle başa çıkabilmesinde en büyük yardımcıdır.

Tilcomp Çorap ERP, firma içindeki tüm iş akışlarını yönetmeyi sağlar ve size özel hazırlanabilir. Müşterinize sunduğunuz fiyat teklifinden çorap numunesine, iplik stoğundan işemirlerine, ambalajlamadan dış ticarete kadar tüm süreçlerinizi sanal ortamda yürüten, modüler yapıya sahip bir yazılımdır.

Programda Yeralan Modüller

Numune Modülü

Çorap numuneleri tüm detayları ve resimleri ile birlikte takip edilir. Sipariş durumu görüntülenir ve otomatik sipariş emri oluşturulur.

Sipariş Yönetimi

Onaylanan siparişler tüm detayıyla üretime gönderilir. Otomatik sipariş formu oluşturulur. Müşteriye bildirilen termin tarihinde gecikme oluşursa uyarı verir.

İş Emri Modülü

İş emirleri tüm üretim bilgilerini içerir. Üretim rotalarını belirler. İşemri formları barkod içerdiğinden hata oranının minimum olması sağlanır. Kullanılan hammadde, üretilen ürün ve verilen fire takip edilir.

Üretim Planlama

İşemirleri, üretim rotaları, termin süreleri, makine dolulukları baz alınarak otomatik planlama yapılır. Gerektiğinde manuel planlamaya olanaklıdır. Gannt Chart raporu verir.

Üretim Yönetimi

Tüm üretim örgü, burun dikiş, boya, yıkama, formhane bölümleriyle ilişkili olarak takip edilir. Fire miktarları hesaplanabilir.

Fason İşlemler

Örgü, Burun Dikiş, Baskı Nakış, Boya, Yıkama, Formhane için tüm fason işlemler takip edilir.

Satınalma Yönetimi

İplik satınalma siparişleri girilir; onaylı tedarikçi listeleri oluşturulur. Verilen siparişler takip edilir ve geciken teslimatlarda uyarır.

İplik Stok

Tüm iplik hareketlerini güncel olarak takip eder. Otomatik olarak stok kartı oluşturulur. Min. stok seviyesine göre sipariş miktarını otomatik hesaplar ve uyarı verir.

Kalite Kontrol

Hammadde alış, ürün satış ve üretim sonrası kalite kontrol testleri yapılır ve tüm sonuçlar görüntülenir. Örnek numuneler arşivlenir.

Maliyet Yönetimi

İşemri bazında veya ürün bazında maliyet hesaplanır. Hedeflenen ve gerçekleşen maliyet karşılaştırması yapılır. İstenilen yöntemle maliyet hesaplanabilir.

Teklif Yönetimi

İstenilen formatlarda ve istenilen dil seçeneklerinde otomatik olarak fiyat teklifleri oluşturulur; PDF formatında e-posta olarak gönderilir. Fiyat teklifinin durumu takip edilir ve sipariş modülüne otomatik aktarılır.

Müşteri Bilgileri

Müşteri ve İmalatçı bilgieri kapsamlı olarak tutulur, borç ve alacak durumları görüntülenir.

Personel Bilgileri

Programı kullanan personelin bilgileri yeralır ve yetkilendirme yapılır.

Makine Bilgileri ve Bakım Onarım

Tüm makinelerin bilgileri bu modülde yer; makinelerin arıza ve bakım bilgileri tutulur.

Ön Muhasebe

Banka, Kasa, Çek ve Senet işlemlerinizi, Cari Hesapları takip eder.

Raporlama

Detaylı raporların hazırlandığı modüldür.

Sağladığı Faydalar

• İplik stoğunuzu doğru olarak takip edebilir; böylece şimdiye kadar sıkıntılı olan stokları kontrol altına alabilirsiniz.
• Anlık iplik stoğunuzu ve buna bağlı olarak siparişlerinizi görebilirsiniz.
• Stok maliyeti ve olası üretim maliyeti hesaplar; gerçekleşen maliyet ile karşılaştırır.
• Sipariş bazında üretim maliyeti ve karlılığı görüntüleyebilir; böylece maliyetleri kontrol altına alabilirsiniz.
• Müşteri ve ürün cinsleri (Kadın-Erkek-Çocuk) bazında ciro ve karlılık görebilir; buna göre işletmenizi yönlendirebilirsiniz.
• Üretim sürecinde olan çorapları beden, renk bazında adet veya düzine olarak görüntüleyebilirsiniz.
• Makine grubu bazında kapasite planlaması yapabilir, üretiminizi yönlendirebilirsiniz.
• Aynı şekilde fasoncularınızın parkur bilgisini kullanarak kapasite planlaması yapabilirsiniz.
• Üretimin her aşamasında fireleri takip edebilirsiniz.
• Raporlama opsiyonları sayesinde, yöneticilerin stratejik kararlar alırken doğru ve özet bilgiye hızlı ulaşmasını sağlar.
• Tek sayfada iplik stoğunuzu, sipariş toplamınızı, yüklemelerinizi ve tahsilatlarınızı raporlayabilirsiniz.
• Tasarım, model ve numune çorap resimlerini detaylı olarak görüntüleyebilir, resimli paketleme formu çıkartabilirsiniz.
• Modellerde beden bazında palet no ve ölçü tablosu bilgisine ulaşabilirsiniz.
• ISO formlarınızı otomatik olarak oluşturabilirsiniz.