Genel Müdür Mesajı

Anasayfa / Genel Müdür Mesajı

Değerli ziyaretçiler, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız.

Yüzde yüz Türk sermayesi ile kurulmuş bir şirket olarak 2023 yılında 30’uncu yılımızı gurur ve coşku ile kutladık. 1993 den bugüne ERP ve MRP yazılımları yönünde şirketlere ve Türkiye ekonomisine katkılar sağladık ve sağlamaya devam edeceğiz.

Özellikle son yıllarda geliştirdiğimiz Kurumsal Kalite ve Risk Yönetimi Yazılımımız ile hizmet verdiğimiz Çelik, Kimya, Tekstil, Plastik ve Ambalaj gibi farklı sektörlerin üretim süreçlerinde tamamlayıcı ve destekleyici olmanın gururunu taşıyoruz.

Tilcomp olarak ilk günden bugüne Araştırma ve Geliştirmenin öneminin bilincinde olduk. Ayrıca 2020 yılında büyük acılar ile yaşadığımız pandemi süreci bizlere dijitalleşmenin ne kadar önemli olduğunu bir kere daha gösterdi. Bugün Ar-Ge ekibimiz üç konuya yoğunlaşmış durumda.

Endüstri 4.0 : Zaten çoğu yazılımımız bugünden hazır, diğer yazılımlarımızı da çok kısa sürede Endüstri 4.0 a uyumlu olacak şekilde hazırlamış olacağız.

Ses İle Çalışan Yazılımlar : Klavye ve Mouse’un devri kapanmak üzere, artık bilgisayarlarımızı ve tüm elektronik cihazlarımızı ses ile yöneteceğiz. Bunun ilk örneklerini bugün Siri veya sesli mesaj yazdırabildiğimiz WhatsApp’da görüyoruz. Biz de yazılımlarımızı ses ile çalışır hale getirebilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

3 Boyutlu Yazıcılar : Bugün ilk örneklerini gördüğümüz ve çoğunlukla prototip geliştirmede kullanılmaya başlayan 3 boyutlu yazıcılar önümüzdeki yıllarda artık üretimin ana şekli olacak. Plastik veya polyesterin yanı sıra, metal bazlı hammaddelerin de 3 boyutlu yazıcılar tarafından işlenmeye başlanması ile ürünlerin çoğu 3 boyutlu yazıcılar tarafından üretilecek. Belki de ürünleri satın almak yerine evimizde veya iş yerimizde tasarımları internet üzerinden indirerek kendimiz üreteceğiz. Biz de bu yeni üretim şeklinin ihtiyaçları doğrultusunda yazılımlar geliştirmek için Ar-Ge çalışmalarımıza başladık.

Kurulduğumuz ilk günden bugüne beni en çok gururlandıran, dürüstlükten ödün verilmeden yüzlerce bağımsız projeyi baştan sona tamamlayıp bir çok başarıya imza atmanın mutluluğu. Bundan dolayı Tilcomp’a emeği geçen tüm çalışanlarımıza, çözüm ortaklarımıza ve bizi bugünlere taşıyan, birlikte geliştiğimiz, yazılımlarımızı kullanan tüm iş ortaklarımıza sonsuz teşekkür ederim.

Güçlü bir Türkiye için yerli yazılım kullanmanız dileği ile...

Hegi Ziver
Genel Müdür